Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Jeleniej Górze - Jak nie czytam, jak czytam!10.06.2016

Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Jeleniej Górze - Jak nie czytam, jak czytam!

10.06.2016

Jak nie czytam, jak czytam... 
  
...to hasło pod którym 10 czerwca o godzinie 10  została  przeprowadzona  ogólnopolska akcja masowego czytania książek. Wzięła w niej udział  również młodzież  z „Żeroma”.
 
Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, zachęcająca bibliotekarzy szkolnych oraz nauczycieli do zorganizowania wspólnego  czytania  w określonym dniu i czasie, w dowolnym miejscu w Polsce i za granicą.  
 
Celem akcji była promocja czytania książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, wspieranie młodzieży aktywnej czytelniczo oraz pokazanie nieczytającym, że czytanie to jednak powszechne zjawisko, a przy tym mogące sprawić wiele przyjemności. Na zielonym terenie podwórka szkolnego zgromadziło się około 260 uczniów Żeroma i wraz z nauczycielami przez jedną godzinę lekcyjną czytali przyniesione przez siebie książki.
 
Piątkowa akcja wpisuje się w działania Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, w ramach którego złożony przez nauczycieli-bibliotekarzy wniosek o udzielenie wsparcia finansowego na zakup książek do biblioteki szkolnej uzyskał akceptację komisji oceniającej. Dzięki temu, biblioteka w „Żeromie” otrzymała dofinansowanie w kwocie 15 tys. zł.

Jak nie czytam, jak czytam
Jak nie czytam, jak czytam
 
 

metryczka


Wytworzył: Małgorzata Smaś (10 czerwca 2016)
Opublikował: Piotr Iwaniec (10 czerwca 2016, 17:26:35)

Ostatnia zmiana: Piotr Iwaniec (10 czerwca 2016, 17:28:56)
Zmieniono: aktualizacja

rejestr zmian tej informacji »


Liczba odsłon: 785